تبلیغات
انتظار فرج - حضرت زهرا علیها السلام حافظ سرّ خدا...3
اللهم عجل لولیک الفرج

حضرت زهرا علیها السلام حافظ سرّ خدا...3

یکشنبه 21 اسفند 1390 08:12 ق.ظ

نویسنده : مریم ...
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت دوستان محترم
اینم قسمت سوم از مبحث قبلی...
حاصل اینکه، رسول اکرم _صلی الله علیه وآله وسلم_می دانست این چنین شرایطی پس از رحلت آن حضرت برای امیرالمؤمنین_علیه السلام_ پیش می آید واو جز انزوا و گوشه گیری از مردم راهی نمی یابد.
در نتیجه روح دین خدا از حرکت باز می ماند.
لذا در آن شرایط، تنها کسی که می تواند دست به انقلاب بزند و علیه آن منافقان خائن به پا خیزد و پرده از چهره ی کفر ونفاقشان برداردو کفر درونیشان را برملا سازد، دخترش زهراست که چون زن است از اتهام به ریاست طلبی مبرّی است؛...
«باقی در ادامه مطلب...»

از این رو می تواند در مقابل دستگاه حاکم جائر بایستد وافشاگری بنماید و همچنین امت خواب رفته را بیدار و هوشیار گرداند.
ولی طبیعی است اگر یک زن عادی آن هم یک زن جوان بخواهد حرفی بزند و اقدامی بنماید، نه هیئت حاکم ، وقعی به حرف و اقدامش می گذارند و نه امت ، تن به قبول گفتارش می دهند ولذا لازم بود پیامبر اکرم_صلی الله علیه وآله وسلم_در زمان حیاتش موقعیت عظیم زهرا_سلام الله علیها_ را در میان امت آشکار سازد وبا گفتار و رفتارش شخصیت آسمانی آن ودیعه ی الهیّه را در نزد خدا و رسولش مبین نماید تا وقتی او احساس وظیفه کرد و بپاخاست، در نزد هر دو گروه از هیئت حاکم و امت ، تلقی به قبول گردد.
از این جهت رسول خدا_صلی الله علیه وآله وسلم_ به طور مکرر در شرایط زمانی ومکانی گوناگون، به معرفی زهرا_سلام الله علیها_ می پرداختو صریحاً نشان می داد که زهرا_سلام الله علیها_یک زن عادی نیست که مقهور اهواء نفسانی قرار گیردو گفتاری و رفتاری عاری از حکمت از وی صادر گردد.
در این زمینه سخنان فراوانی از رسول خدا_صلی الله علیه وآله وسلم_ درباره کریمه اش زهرا_علیها السلام_ به مردم ابلاغ شده است...
«ادامه در قسمت 4...»دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 21 اسفند 1390 09:03 ق.ظ